Moje robótki – Moja historia

Dzisiaj prezentujemy zwyciężczynię pierwszej edycji konkursu Moje robótki – Moja historia. Oddajemy głos pani Agnieszce:

Witam, nazywam się Agnieszka, mam 27 lat i mieszkam we Wrocławiu.

Haft krzyżykowy jest dla mnie pasją, życiem i spełnieniem marzeń. Dzięki niej mogę oderwać się od szarej pozbawionej ciepłych kolorów rzeczywistości i ponieść się własnej fantazji. Każdą minutę swojej wolnej chwili zajmuję się wyszywaniem najróżniejszych wzorów.

Moje pierwsze przygody z haftem krzyżykowym sięgają piątej klasy podstawowej. Nauczyła mnie tego pani bibliotekarka na zastępstwie z techniki. Pokazała całej klasie technikę wyszywania, potem podała nam arkusze z wzorami i w domu wykańczaliśmy nasze prace. Pani bibliotekarce bardzo podobał się mój obrazek z różyczką i mnie pochwaliła. Od tamtego czasu szlifowałam haft krzyżykowy i pokochałam wszelkie robótki ręczne.

Moje dotychczasowe prace hafciarskie były wykonywane na drukowanych kanwach o małych rozmiarach ze względu na niewielką ilość czasu przy dwójce małych dzieci. Chciałam wypróbować haft krzyżykowy na czystej kanwie z rozdzieloną muliną na dwie nitki. Przeglądając numer „Kram z Robótkami” zobaczyłam piękny wzór z serii „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”. Od razu spodobał mi się, gdyż wystarczyło tylko kilka kolorów muliny. Z wszystkich dostępnych wzorów wybrałam Świątynię Wang w Karpaczu. Kiedyś z klasą pojechałam na wycieczkę do Karpacza i podziwiałam ten piękny kościół.

swiatynia-wang

praca_autor

Kocham haft krzyżykowy do dzisiaj i w przyszłości będę dalej wyszywać, bo jak wspomniałam wcześniej, to jest moja pasja i życie.

Agnieszka Łabęcka

Gratulujemy pasji, wytrwałości, cieszących oko prac oraz oczywiście wygranej w konkursie. Nagroda – dywanik ” Z kraju kwitnącej wiśni” jutro wyrusza do Wrocławia 🙂

9841

  • http://anielique.blogspot.com Anielique

    Serdecznie gratuluję 🙂

  • http://robotkuje-i-bloguje.blogspot.com/ violka

    Gratuluję 🙂