4 pomysły na haft do pokoju dziecięcego

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wykonanie pracy hafciarskiej dla bliskiej osoby. Własnoręcznie zrobione, unikalne prezenty wyróżniają się w zalewie masowo produkowanych przedmiotów. Najwdzięczniejszymi odbiorcami są dzieci. Nikt inny nie okazuje radości w tak szczery i spontaniczny sposób. Przedstawiamy pomysły na wyszywane dekoracje do pokoju dziecięcego.

Metryczki

Haftowana pamiątka od serca. Metryczkę otrzymujemy w prezencie lub wykonujemy same z okazji powiększenia się rodziny. Dopasowany do pomieszczenia wzór i perfekcyjne wykonanie sprawią, że będzie to ozdoba na lata. Obrazek jest spersonalizowany, możemy na nim umieścić dowolne imię oraz datę urodzenia.

haft-metryczki

Wielofunkcyjne poduszki

Poduszki wyszywamy krzyżykiem na drukowanej kanwie gobelinowej (gęstość 18 na 10 cm). Nowością są mini poduszki w rozmiarze 25,5 x 25,5 cm idealne jako ozdoba wersalek i łóżek przedszkolaków, oraz starszych dzieci.

haft-mini-poduszki

O poduszkach, które jednocześnie służą jako przytulankami pisaliśmy już wcześniej. Do wyboru mamy wdzięczne księżniczki, japońskie laleczki, wesołe zwierzaki oraz szybkie samochody.

haft-przytulanki

Dywaniki

Wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku wełny akrylowej, na pewno będą się uroczo prezentować w kąciku zabaw. Można łączyć je w zestawy z poduszkami. Dywaniki są łatwe w czyszczeniu, nadają się do odkurzania i prania ręcznego.

haft-dywaniki

Zawieszki

Haftowane na kanwie plastikowej ptaszki i kwiatki mają wielorakie zastosowanie. W pokoju dziecięcym możemy je podkleić tkaniną, doszyć wieszaczek i powiesić nad łóżkiem. Podczas kolejnej edycji Klubu Testerów Kokardki, pojawiło się mnóstwo sposobów na zastosowanie dekoracji z kanwy plastikowej. Więcej o pomysłach już wkrótce!

haft-zawieszki

Wyszywane ozdoby dla dzieci dają mnóstwo radości. Kto wie? Może zachwyt nad haftowanym prezentem rozbudzi w dziecku twórczy zapał i zainspiruje do sięgnięcia po igłę i nitkę w przyszłości.

 • Dendrobium

  Sowy są rewelacyjne i na poduszce/przytulnce, i na dywaniku
  Pozdrawiam

  http://przeplecioneradoscia.blogspot.com

 • Marta Martucha

  Ostatnio moja znajoma zajęła się dekorację pokoju dziecięcego. Nie miała ochoty wydawać pieniędzy na obrazki, fototapety… więc wyhawtowała kilka obrazków dla Leona traktorki, misie a nawet jego imię do powieszenia nad łóżeczko. Do oprawy poszczególnych rysunków użyła ramki na zdjęcia cały efekt zwala z nóg 🙂 Pomysł genialny, oryginalny a cały pokój łatwo będzie przearanżować jak Leon podrośnie 🙂

  • Karl Pol

   Ciekawy pomysł.