5 pomysłów na haftowane ozdoby świąteczne

Co raz bliżej Święta, co raz mniej czasu na wykonanie dekoracji. Dla zagonionych i niezdecydowanych postanowiliśmy przygotować krótkie podsumowanie na temat tego, co możemy wyhaftować na Boże Narodzenie.

Dekoracje na kanwie plastikowej

kanwa_plastikowa

Większość dostępnych wzorów jest w stylu bajkowym, ale znajdą się również bardziej tradycyjne projekty, takie jak krajobrazy z serii Zimowe okienka. Kanwa plastikowa nie ma nadruku, a wzory krzyżykowe są liczone i zawierają backstitche. Materiał można bez problemu ciąć. Polecamy nasz kurs haftu na kanwie plastikowej dostępny tu.

Dla kogo?

Raczej dla średnio zaawansowanych z uwagi na obecność backstitchy. Wymagana jest również drobna modyfikacja techniki haftu – po jednej dziurce.

Obrazki na kanwie aida / gobelinowej

obrazki_do_haftu

Ta kategoria haftów zawiera największy wachlarz wzorów – od krajobrazów po tematykę religijną. Również stopień zaawansowania jest bardzo różnorodny – duży zakres wielkości i skomplikowania wzoru. Można zdecydować się na motyw liczony lub nadrukowany na kanwie, haftowany krzyżykiem lub gobelinowo.

Dla kogo?

Dla każdego – bez problemu można dobrać obrazek do swoich umiejętności i upodobań estetycznych.

Ozdoby haftowane na sklejce

01-sklejki

Haftujemy na drewnianej ozdobie i zarazem kanwie, 6-nitkową muliną. Wzór jest liczony i nie zawiera backstitchy. Tył robótki zasłaniamy pleckami.

Dla kogo?

Dla początkujących i zabieganych. Wzory są bardzo proste i ekspresowe w wykonaniu. Kanwa ze sklejki jest bardzo komfortowa w użytkowaniu – nie zgina się i nie odkształca, praktycznie nie ma możliwości uszkodzenia jej podczas haftu.

Wyszywane poduszki / maskotki

04-poduszki-1

Wzory na drukowanej kanwie poduszkowej 18 o./ 10 cm do wyszycia krzyżykiem za pomocą wełny gobelinowej. Po wyszyciu trzeba doszyć plecki.

Dla kogo?

Dla średnio zaawansowanych. Motywy są dość duże (minimum 40 x 40 cm), ukończenie wymaga przynajmniej podstawowych umiejętności szycia z uwagi na konieczność przyszycia plecków. Ten etap możemy oczywiście zlecić profesjonalnej krawcowej 😉

Kartki Bożonarodzeniowe

03-kartki

Możemy wybierać zarówno pomiędzy wzorami liczonymi jaki i drukowanymi na kanwie aida. Większość wzorów wymaga backstitchy.

Dla kogo

Dla początkujących, którzy lubią wyzwania 😉 Wzory są nieduże i niezbyt skomplikowane – świetna okazja do nauki backstitchy.

Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy wybór wymarzonej, Bożonarodzeniowej robótki. Pochwalcie się swoimi planami Świątecznymi!