Co dziergamy w Kokardce cz. 7 – czapka i komin z Scheepjes Vinci i Trachtenwolle

Sezon na dzierganie czapek w pełni! Lada moment będzie tak chłodno, że spacer bez nakrycia głowy stanie się niemożliwy. Dlatego ochoczo zabraliśmy się za wykonanie czapki oraz komina do kompletu.

czapka-komin-mniejsze

Użyliśmy włóczek – Scheepjes Vinci kolor żabi staw oraz Schachenmayr Trachtenwolle kolor ciemny brązowy. Czapka została wykonana ściegiem ściągaczowym – 2 rzędy wykonujemy 1 kolorem, oczka w drugim kolorze tylko przekładamy, nitka powinna być z tyłu robótki. Następnie zmieniamy kolor i tak powtarzamy co 2 rzędy, używamy drutów 3. W przypadku komina lepsze będą druty nr 3 na żyłce, dzięki temu zaoszczędzimy pracy przy zszywaniu. Stosujemy podobną technikę co przy czapce, ale kolor zmieniamy co 1 rząd.

W czapce i kominie szczególnie zachwyca nas połączenie kolorystyczne brązu Schachenmayr Trachtenwolle i soczystych żółci, zieleni i turkusów Scheepjes Vinci. Odcienie świetnie się równoważą, a żywe kolory rozweselają jesienne barwy. Czapka i komin są cieplutkie – Trachtenwolle ma 65% wełny i 37% poliakrylu, Vinci 60% wełny i 40% akrylu. Z taką włóczkową garderobą zima nam niestraszna 🙂