Co nowego w Dodatku Specjalnym?

W kioskach ukazał się właśnie nowy numer Dodatku Specjalnego do Kramu z Robótkami poświęcony w całości pomysłom na Święta Bożego Narodzenia. Znajdziemy w nim schematy do własnoręcznego wykonania ozdób świątecznych oraz prezentów. Naszym faworytem są poduszki / przytulanki w kształcie Mikołaja i Bałwana – świetny podarunek dla najmłodszych.

haft-poduszka-balwan-mikolaj

Poduszki Mikołaj i Bałwan

Dorosłym możemy sprezentować eleganckie obrazki na ścianę. „Dziewczyna w kapeluszu” to propozycja dla prawdziwej damy o klasycznym guście.

haft-dziewczyna-w-kapeluszu

reprodukcja wg Harrisona Fishera „Dziewczyna w kapeluszu”

Wzory „Zimowy pejzaż”, „Mroźna kraina” i „Wesołych Świąt” to piękne Bożonarodzeniowe pamiątki. Miejmy nadzieję, że w tym roku Święta będą tak samo białe i malownicze jak na tych obrazkach.

haft-zimowy-pejzaz

„Zimowy pejzaż”

haft-mrozna-kraina

„Mroźna kraina”

haft-boze-narodzenie

„Wesołych Świąt”

Ozdoby choinkowe możemy wyszyć na kanwie plastikowej lub zrobić na szydełku. Hafciarze mają do wyboru Zimowe okienka lub Wesołe sówki. Osobom władającym szydełkiem na pewno przypadną do gustu urocze dekoracje w kształcie gwiazdek i anielskich skrzydeł wykonane z włóczki bawełnianej Catania.

haft-zimowe-okienka

„Zimowe okienka”

haft-sowki

„Wesołe sówki”

ozdoby_gwiazdki_skrzydla_szydelko

Ozdoby świąteczne na szydełku

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do Świątecznych robótek. Pochwalcie się swoimi planami twórczymi na Boże Narodzenie!

  • http://przeplecioneradoscia.blogspot.com Dendrobium

    Bardzo ciekawy Dodatek. Poduchy zdecydowanie numer jeden
    Pozdrawiam