Moje robótki – Moja historia

Ta historia pokazuje, że wyszywanie to pasja, która często dojrzewa w nas latami, ale gdy już zaowocuje, efekty są urzekające. Oddajemy głos laureatce II edycji konkursu Moje robótki – Moja historia:

Paręnaście lat temu będąc w odwiedzinach u babci zobaczyłam kolekcję gazetek hafciarskich mojej cioci. Tak zostało we mnie zasiane ziarenko pasji. Na początku nie miałam igły ani nitki, za to dzielnie towarzyszyły mi kredki i zeszyt w kratkę, w którym godzinami projektowałam własne wzory. Niestety wakacje szybko się skończyły i kiełkujące ziarenko troszkę przyschło, do czasu.

Za wyniki w nauce otrzymałam od rodziców swój pierwszy zestaw do haftu – pamiętam go do dziś, zgrabne misie z dużą ilością konturów. Metodą prób i błędów stawiałam kolejne krzyżyki, a ziarenko kiełkowało i zawiązywało pąki. Jednak nie dane mu było rozkwitnąć, po skończeniu całej kolekcji krzyżyki poszły w odstawkę.
Pasja nie umarła, czekała tylko na odpowiedni moment. Doczekała się! W 2013 roku ruszyłam z kopyta zakładając bloga, Poznałam wielu pozytywnych ludzi żyjących pasją i sama zaczęłam tak żyć. Dziś krzyżyki nie są już zaniedbywane, są koniecznością potrzebną mi do życia. Moje ziarenko w końcu wyrosło i pokazało swój okazały kwiat 🙂
IMG_8916 (4)

 

IMG_8932 (2)

 

IMG_8938 (1)
Dlaczego wybrałam wzór Kokardki? Niedługo czeka mnie najpiękniejszy dzień w życiu. Kiedy się skończy chcę żeby przypominała mi o nim wyjątkowa pamiątka. Razem z narzeczonym wytrwale przeglądaliśmy propozycje różnych firm, a dyskusjom nie było końca. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wzór, który urzekł nas oboje i jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni 🙂
Aleksandra Fica
 • Izabela Hebda

  Gratuluje, piękna historia.

 • http://jamiolowopl.blogspot.com/ Anetta Liszkowska

  Również gratuluję:) Piękny wzór wybraliście. Pozdrawiam:)

 • http://happyafterblog.blogspot.com/ ToTylkoJa

  Gratulacje:))

 • Anita M

  Gratulacje:) piękny wzór wybraliście a obraz robi wrażenie:))