Ośmiorniczki dla wcześniaków

Czy słyszeliście już o najnowszej akcji charytatywnej mającej na celu wyposażenie szpitali w specjalne, terapeutyczne maskotki dla wcześniaków? To wspaniała okazja dla osób władających szydełkiem do zaangażowania się w działalność dobroczynną. Celem jest wykonanie tytułowej ośmiorniczki i podarowanie maluchowi w potrzebie. Na czym polega pozytywny wpływ maskotek? W łonie matki maluchy instynktownie zaciskają paluszki na pępowinie, niestety w inkubatorze brak jest takiego środowiska, często wcześniaki odruchowo chwytają za znajdujące się tam przewody i rurki. Macki ośmiorniczki przypominają w dotyku pępowinę, dzieci mogą się nimi bezpiecznie bawić. Maskotki dają również namiastkę rodzinnego ciepła – zanim ośmiorniczka trafi do inkubatora jest użytkowana przez mamę, aby przesiąkła jej zapachem oraz florą bakteryjną. Poniżej zdjęcia ze Szpitala w Rudzie Śląskiej, który jest jedną z placówek uczestniczących w akcji.

osmiorniczki

O szczegółach możecie się dowiedzieć również w poniższym filmie:

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/specjalne-maskotki-dla-wczesniakow-w-szpitalach,648755.html

Do akcji mogą przyłączyć się osoby, które chcą wykonać maskotki i podarować je oddziałom neonatologicznym. Szczegóły tutaj:

https://www.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakow/

My już bierzemy udział, motki włóczki 100% bawełny Schachenmayr Catania są w drodze do organizatora inicjatywy Ośmiorniczki dla wcześniaków.

paczka_osmiorniczki

Teraz potrzebne są zręczne dłonie!