Wielkanocne inspiracje w Dodatku Specjalnym do Kramu z robótkami

Mimo że za oknami mróz i zima w pełni, nadszedł już czas na planowanie Wielkanocnych robótek. Z pewnością przyda się do tego najnowszy numer Dodatku Specjalnego do Kramu z robótkami – pomysły na Wielkanoc. Wewnątrz czasopisma znajdziemy pomysły na ozdoby wykonane techniką haftu krzyżykowego, gobelinowego oraz szydełkiem.
Dodatek Specjalny 2 2017

Dodatek Specjalny 2 2017

Numer otwiera wzór do haftu gobelinowego „Wiosna, wiosna” przedstawiający wiejską, wiosenną  sielankę – dzieci w stajni oraz zwierzęta. Gobelin ma wymiary 40 x 50 cm i jest przeznaczony dla raczej zaawansowanych hafciarzy.
Kanwa Dzieci ze zwierzątkami

Kanwa Dzieci ze zwierzątkami

„Na wiosennej łące” to propozycja dla osób gustujących we wdzięcznych, niewielkich wzorach. Na mierzącym 20 x 20 cm motywie widzimy Wielkanocną wróżkę w wiosennej scenerii. Możemy ją wyhaftować techniką haftu krzyżykowego zarówno na gładkiej kanwie aida jak i na materiale z nadrukowanym tłem.
Kanwa aida, biała z nadrukowanym tłem

Kanwa aida, biała z nadrukowanym tłem

Koszyczki na pisanki będą stanowić uroczą ozdobę stołu wielkanocnego. Dekoracje do wykonania na szydełku za pomocą bawełnianej włóczki Catania.
Włóczka Catania

Włóczka Catania

W najnowszym Dodatku Specjalnym znajdziemy również wzory na ozdoby z kanwy plastikowej. Zajączki, kurki, świąteczne baby, pisanki – każdy znajdzie coś dla siebie.
Wielkanocne ozdoby

Wielkanocne ozdoby

 „Zajączek wielkanocny” oraz „Wzór z bratkami” to klasyczne obrazki do haftu krzyżykowego, ich obecność w domu gwarantuje wiosenny nastrój.
Zajączek wielkanocny

Zajączek wielkanocny

Wzór z bratkami

Wzór z bratkami

W numerze nie mogło zabraknąć wielkanocnych kartek. Wzory przedstawiają wesołego kurczaka oraz zająca z pisklakami.
wielkanocne kartki

Wielkanocne kartki

Mamy nadzieję, że oglądanie naszych Wielkanocnych pomysłów wprowadziło Was w wiosenny nastrój. Święta i cieplejsze dni tuż, tuż.